SIMONA

SIMONA ilk olarak “Carl Simon Söhne” adıyla 1857 yılında Almanya’da kurulmuştur. 1969 yılında ise bugünkü adını almıştır. Fabrika bünyesinde 1350 çalışan bulunmaktadır.

Plastik sektörüne yenilikçi bir yaklaşım getirerek ürün çeşitliliğini her geçen gün artırmıştır. Pres polietilen plakalar Dünya’da ilk kez SIMONA tarafından üretilmiştir. Ayrıca 2009 yılından beri polipropilen (PP-H) levha çubuk ve boruları için DIBt (Deutches Institut für Bautechnik) sertifikası ile imalat yapan tek üreticidir.

PE, PP, PVC ve PVDF üretim ve satışı yapılan başlıca ürünlerdir. 1965 yılında plastik boru üretimine, ilerleyen zamanlarda ise plastik bağlantı elemanlarının üretimine de başlayarak levha ve çubuk ağırlıklı olan ürün gamını çeşitlendirmiştir.

SIMONA tarafından üretilen bu ürünler sayesinde kimya endüstrisinden enerji, çevre, tarım ve inşaat uygulamalarına kadar hemen hemen her sektöre ürün tedariği sağlanabilmektedir.

2009 yılında en yenilikçi 100 firma arasına girerek ödüllendirilmiştir.

2014 yılında Amerika’da bulunan Boltaron Firması’nı satın alarak havacılık ve demiryolu uygulamalarında kullanılan özel alaşımlı PVC levhaları da ürün gamı içerisine katmıştır.

ZELL-METAL

Başlangıç tarihi 1949 yılına kadar uzanmaktadır. 1955 yılında ise Avrupa’da polyamid üretimine başlayan ikinci firma olmuştur. Daha sonra ise döküm polyamid, POM, PET ve PEEK gibi ürünlerin de imalatına başlayarak ürün çeşitliliğini arttırmıştır.

İlk fabrikası Avustralya’da yer alan Zell-Metall, ikinci fabrikasının lokasyonu İtalya’nın güneyi olarak seçmiştir. 2012 yılında ise Kansas’da ZL Engineering Plastics adıyla faaliyete başlamıştır. Her geçen gün çeşitliliğini ve üretim lokasyonlarının sayısını arttırarak bugün 840 çalışanı ile birlikte 82 ülkeye malzeme tedariği sağlamaktadır.