Çimento Sektörü

Depolama uygulamaları için kullanılan bunker ve siloların iç duvarları ve çıkış ağızları yüksek düzeyde aşınmaya maruz kalmaktadır.

devamı

Galvaniz Sektörü

PP, PE, PVC, PVDF gibi malzemeler galvaniz sektöründeki tankların ve diğer ekipmanların yapımında kullanılmaktadır. Tank içerisinde yer alan kimyasalın cinsine, konsantrasyonuna ve proses sıcaklığına bağlı olarak malzeme seçimi yapılmaktadır.

devamı

Ortopedi Sektörü

SIMONA® SIMOLIFE grubu plastikler genel olarak hafif olmaları, deri ile temaslarının uygunluğu ve uzun kullanım ömrü sağlamaları ile bilinmektedirler.

devamı

Havacılık ve Demiryolu Uygulamaları

SIMONA® PVC-CAW FR, demiryolu vagonu iç kaplama uygulamaları için geliştirilmiş, alev geciktirici özelliğe sahip özel bir PVC çeşididir.

devamı

Petrokimya Sektörü

Korozif kimyasallar içeren tankların iç yüzeylerinin kaplanması veya plastik tank imalatı için PP, PVDF gibi ürünler kullanılmaktadır.

devamı

Otomotiv Sektörü

Otomotiv sektöründeki mevcut üretim hatlarında PE 1000, PTFE, kestamid, delrin, polyamid, pleksiglas gibi mühendislik plastiklerinin birçoğu kullanılabilmektedir.

devamı

Hafriyat ve İnşaat

Talep edilen karakteristik malzeme özelliğine göre ürün seçimi yapılmaktadır. En sık kullanılan mühendislik plastiklerinden bazıları kestamid, PTFE (Teflon), PE 1000 (PE-UHMW) ve PE 100 (HDPE) ’dür.

devamı

Gemi İnşa ve Tekne Yapımı

Tersanelerde, conta, keçe, V-Ring, O-Ring, salmastra, gibi sızdırmazlık elemanlarının imalatı için PTFE (Teflon) malzeme sıklıkla kullanılmaktadır.

devamı

Borulama ve Altyapı Sistemleri

SIMONA ürünleri arasında PE, PP, PPs, PVDF boru ve fittinglerde bulunmaktadır. Borular SDR 7,4’ten SDR 41’e kadar olan boru çeşitleri Ø 10 mm ile 1200 mm arasında üretilebilmektedir.

devamı

Şişeleme - Dolum ve Paketleme Makinaları

Şişeleme ve dolum makinelerinde PE 1000 haricinde döküm polyamid (kestamid), POM (Delrin), PTFE (Teflon), polyamid, PET v.b ürünler dişli, conta, makara gibi farklı parçaların imalatında kullanılabilmektedir.

devamı

Gıda Uygulamaları

Et, sebze, balık gibi gıda ürünlerinin kesiminde polietilen kesim tahtaları kullanılmaktadır. Köfte gibi yiyecekler için kullanılan kalıplar ise genellikle PET malzemeden yapılmaktadır.

devamı

Medikal Uygulamalar

Film kaplama, tablet basım, kutulama makinaları, toz doldurma sistemleri gibi ilaç sektörüne yönelik üretilen makinalarda da PET, POM, PEEK, PE 1000 başta olmak üzere hemen hemen bütün mühendislik plastiklerinin kullanımı mevcuttur.

devamı

Savunma ve Uzay Sanayi

PEEK, PVDF, PTFE gibi yüksek performanslı mühendislik plastikleri olmak üzere çeşitli uygulama alanlarında da PP, PE ve PVC gibi ürünler yaygın olarak kullanılmaktadır.

devamı